____Tak zase někdy příště:)

*Pobertové

11) Kdo poznal pravou tvář

6. listopadu 2008 v 19:32 | Maxië
Speciálně pro Tinku, ať ji to zvedne náladu a chuť. Psát a psát si se mnou :D

10) Správná volba

25. října 2008 v 19:05 | Maxië
Zas ta nálada něco napsat. A tak sjem napsala. Omlouvám se, někde to možná těm, co tu povídku čtou nebude pasovat, ale snad ano. ;) Věnováno Tince, Jayne, Magdě a Ginny. ;)

9) Taneční škola LilyDance

5. července 2008 v 19:25 | Maxië
Voaláá :D Snad jen kvůli Tince, jsem psala tuhle kapču.. :D Ale nechce se mi s tim nadobro seknout... To psaní mě baví ;)

8) Tak povídej

31. března 2008 v 14:34 | Maxië
Po hooodně dlouhé době je tu další kapitola (a asi zase dlouho žádná nebdue). Věnována zase Tince, jelikož ta mě k tomu vždycky dokope. :P Zase mě to začlo bavit :) Ikdyž tahle kapča na to nevypadá, musela jsem si pročítat tu minulou abych se dostala do obrazu a jak to po sobě čtu tak si řikám, že docela dobrý ale jak te´d čtu po sobě tohle, tak si řikam síš špatný....
Je tam hodně rozhovorů, žádnej děj.

7) Odpoledne v knihovně

9. ledna 2008 v 20:19 | Maxië
Tinko, něco xtra jen a jen pro tebe (teda pro vás taky, ale ona is ji vyžáádla :P). Dopsala jsem další kapitolku, vlastně není o ničem, ale jsou tam také náznaky..:) Ber to jako menší úplatek za odpustek xD. Ae dost keců, šup na čtení.:)

6) Tak která?

21. prosince 2007 v 13:00 | Maxië
Tuhle povídku píšu hrozně zdlouhavě, strašně dlouho mi trvá, než přidám novou kapču, ale stejně to nikomu nevadí, nikdo si to nečte, jen já :)

6) Konečné rozhodnutí

9. prosince 2007 v 18:01 | Maxië
No pod dlouhé době přidávám další kus povídky Láska za hradbami Bradavic, snad se líbí. I kdyby ne, okomentujte, prosím a napište co se vám nezdá o:-)

5. Sirius outsider?

27. listopadu 2007 v 21:14 | Maxië
Nějaký podezřele krátký a to se s tim nimrám už dost dlouho.. Podle mě s emi nějaká část musel smazat a já nevim jaká :( No ale tak sem aspoň vkládám tu, která ztracena nebyla...
Snažila se na událost ve věži nemyslet. Removi i Siriusovi se vyhýbala. Vyhýbala se všem, ani Lily nevěděla co to s ní je. Možná, že kdyby netrávila valnou část svýho času s Jamesem, ale s Emily, hned by věděla o co jde. Emily už se na ni neobracela se svými dojmy z předešlého dne, neobracela s ena ni ani s žádostmi o pomoc s domácími úkoly. Neobracela se na ni s ničím. Lily si toho zřejmě ani nevšimla, jak by taky mohla, když ji ve výhledu bránil všudypřítomný Potter. James ji minulé ročníky nijak zvlášť nevadil, ale poté, co začal chodit s Lily začala na něj žárlit. Jenže teď už si zvykla. Zvykla si chodit po chodbách sama doprovázena jen těžkou brašnou přes rameno a když už se občas někdo nabídl, že ji s ní pomůže, odsekla, že tohle snad ještě zvládne.
O přestávkách promýšlela jak to vyřeší s tím plesem, nemohal se zbavit nápadu, že by na něj jednoduše nešla. Byl to vlastně docela dobrý nápad. Jen kdyby se na ten večer plný širokých sukní a upnutých motýlku tak netěšila: Povzdychla si a šla si připravit na další hodinu.
" Ahoj Emily" zatarasil ji cestu do lavice Sirius s úsměvěm na rtech. "Tak jsem si říkal, jestli by si na ten ples teda šla se mnou" nadhodil vesele a vykouzlil sladký úsměv, přesně ten, na který se nalepila jakákoliv holka.
" Víš, já…"
" Jo, vim, myslíš tu událost s Remem? Bylo to od něj dost trapný, že si něco domluví s tebou a přitom chodí s jinou holkou. Upřímně tě chápu. Tohle bych já nikdy neudělal" zavrtěl hlavou a snažil se aby to znělo přesvědčivě.
" Ne, já…"
" Takže ty si s nim ani nechtěla jít? No tak proč bys teda nešla se mnou? Nějakej jinej problém"
"Siriusi.."
"Jej, že ty už si s někým domluvená, no tak nic..A já myslel, že by si se mnou šla ráda." dodal
zkroušeně Sirius.
" Ne, ještě jsem se s nikým nedohodla. Ale tak proč ne. Když tak moc chceš, abych si tam šel se mnou, tak teda jo."usmála se na ně Em. " Ale víš naprosto jistě, že Rem jde s tou svojí z havraspáru?" dodala zvědavě.
" Přece bych ti nelhal. A navíc se v tý věži zrovna přišli domluvit co si vezmou na sebe" uklidnil ji Sirius.
Na zbytek týdne se už Em dívala přes růžové brýle. Byla ráda, že tam s někým jde a Sirius přece jen nebyl ta nejhorší možnost. Zajímalo by ji, koho si nabrknul takovej Snape. Při pomyšlení jak Snepae ve svém neměněném černém hábitu tancuje s nějakou o hlavu vyšší krasavicí ji v tu chvíli přišla neuvěřitelně vtipná. Nejspíš proto, že věděla, že tou jeho krasavicí určitě nebude ona.
" Tak mám právo volby tvojí partnerky" zazubil se Sirius na Rema.
" Počkej, nekecej, že si ji nakonec přemluvil" nevěřícně se ptal Rem
" Jo už je to tak, Náměsíčníku, ale neptej se mě jak" šibalsky se pousmál
" Hele, ale žádný omamný kouzla neplatěj! To by pak vůbec nemělo cenu a navíc je to zakázaný" rozčílil se Remus
"Ježiš klídek, tady nikdo nemluví o magii, ale pouze o přirozeném vnitřním kouzlu" opravil ho kamarád
" Ale teď zpět k tomu výběru" přešel na příznivější téma Sirius.
"Jestli mi chceš vybrat nějakou krysu, nebo sovu tak to se radši hodim marod." Rozhodl se Rem
" Nikdo tady nemluví o žádnejch breberkách. Podle mě se ti bude i líbit. Dám ti nápovědu: chodí do Havraspáru, je blonďatá…Už víš?"
" Vždyť já žádnou holku z tý koleje neznám"
" No tak ji alespoň poznáš" zazubil se Sirius a s tichým pobrukováním se odebral zpět na své místo a hladově se pustil do pečeného kuřete.
" Takže s kým jdeš teda na ten ples?" nadhodil bezcílně Sirius uprostřed rozhovoru před Velkou síní
"No ještě jsem se úplně nerozhodla" odpověděla vychrtlá blondýnka. " A ty bys se mnou šel?" dodala s jistou nadějí v hlase a viditelným zajiskřením v bledě modrých očích.
"No, já už jsem se s někým domluvil" řekl naoko sklíčeně a bylo vidět, že i tvář lemována dlouhými světlými vlasy posmutněla.
" Ale, mohli bychom si udělat vlastní, soukromý večírek, co říkáš, jen my dva?" smyslně si olízl rty Sirius a svůdně nadzdvihl obočí.
" Páni! A ty bys se mnou chtěl být?"zarděla se dívka.
" A proč ne, princezno. A s kým teda půjdeš na ten ples? Mám nápad, já ti seženu nějakýho prince, se kterým se zaručeně nezaběhneš, to nemůžu riskovat!" dodal s širokým úsměvem.
Britta se zachichotala a souhlasila. Poté odběhla. Sirius ji sledoval, tak dokonalá postava, proč s ní vlastně nešel sám, štíhlé nohy, útlé boky… A dál už se nedostal, jelikož ho z pozorování havraspárské studentky vytrhla o mnoho ošklivější holka.
" Siriusi? Nedomlouval si náhodou další partnerku na ples? Jednu už přece máš." Poučila ho s mírným úsměvem Emmily.
" To víš, že ne." Ujistil ji Sirius a pohladil ji po zacuchaných vlasech, ale ruku rychle vrátil zpět za záda. "To byla kamarádka z dětství" vysvětloval.
" Já už se bála, že na mě šiješ boudu"uchichtla se Emm a dloubla pod žebra.
Sirius zadržel bolestný skřek a jen přidušeně dodal něco jako omluvu, že už musí jít.
Došel do společenské místnosti a tam se svalil an křeslo, přemýšlel o událostech, které všem tak pěkně naplánoval. Ale stále si vyčítal tu pitomou sázku, vždyť tam bude za největšího outsidera. Kdo by taky šel dobrovolně na ples s Langovou? Snape? Ten asi taky ne…

4. Kapitola- Neodhalená pravda

5. října 2007 v 19:32 | Maxië
Tak vám sem přidávám další kapitolku, tuhle jsem napsala čistě z hlavy, žádná předloha, žádné promýšlení..Tak jestli vás zajímá co z toho vzniklo tak tady to je
Kapitola 4-Neodhalená pravda
Na odpoledne si Emi naplánovala, že zajde za Remusem. Na rovinu se ho na to zeptá a tím to bude vyřešené.
Po zvlášť dlouhé hodině jasnovidectví, která probíhala v Severní věži. Čekala Em na Remuse pod schodištěm, chtěla si to vyříkat vklidu. Vlastně možná není co si vyříkávat. Chtěla si s ním promluvit.
Postupněscházeli po úzkých a strmých schodech všichni studenti, dokonce už i Lili a James byli dole a ruku v ruce zaběhli za roh. Kde jen ten Remus je? Užji docházela trpělivist...
"Remusi! Ty si Emily Langové pověděl o té naší sázce!? Že je to tak!" hučel do něj na ochozu Severky Sirius.
"Ne, já se ji jen zeptal jestli by se mnou šla na ten ples!" hájil se Rem
"Neřeklo se kdy ji můžem pozvat, tak jsem ji pozval hned ..."
" Dobře, beru to , ale víš, že s tím nesouhlasím. Proto mám pro tebe podmínku."
"Jakou podmínku? Že zrovna ty mi budeš dávat nějaký podmínky? Mě nezajímá jestli s tím souhlasíšnebo ne! Vsadili jsme se, vsadili a o žádný podmínce nebyla řeč"
"No tak tady se nedá mluvit přímo o podmínce... Špatnějsme se vyjádřil. Spíš taková protislužba. Souhlasíš?" zeptal se šibalsky Sir.
" A v čem spočívá ta službička?" podezíravě řekl Rem.
" Řekněme, že si tu sázku navrhl ty."
" Cože? Jakto já? Já jsem se ji ani nechtěl zúčastnit"
" Takže přece jenom máte se Srabusme něco podobnýho..."
"Já nejsem jako Snape" Remus užskoro křičel
" Dobře tu sázku jsem navrhnul já" zavrčel na Siria a začal scházet pomalu po schodech.
Emily už chtěla odejít a v tom uslyší kroky. Zvedne hlavu a k ní kráčí Rem.
" Ahoj Reme" přátelsky pozdraví Emily.
"Nazdar" pronese Remse zaťatými zuby.
"Děje se něco? Něco sem ti snad udělala?"
" Ne, ty nic" odpoví stroze, ale pak se na ni usměje.
" Pročtady na mě vlastněčekáš?" změní tema
" No víš, dozvěděla jsem se o té sázce, cjtěla bych se zeptat jestli si měpozval je kvůli té sázce"
"Ale, Em" řekl láskyplně, " snad si nemyslíš, že bych tohle někdy vůbec mohl toběu.."
" Remusi tak pojď támhle na tebe čeká ta prsatá blondýna z Havraspáru, prej si s tebou chce o něčem moc důležitém proluvit" skočil mu do řeči Sirius a významněna kamaráda mrknul.
" Cože jaka Havraspárka? Vždyťjá ani žádnou neznám?" divil se Rem
" PromiňReme, já už musím jít"omluvila se Emily a sklonila hlavu, tak aby ji černé vlasy zakryly slzy stékající po bledé tváři. " A na ten ples se mnou, jak je vidět, doopravdy jít nechceš..."
" Ale Emily, tady žádna blondýnka neni! To si jen Sirius vymyslel Nemůžešmu přeci všechno věřit!" zakřičel na ni, když odbíhala směrem k hlavnímu schodišti.
Ale komu má teda věřit? Co když to byla ravda? Proč se jen nepodívala směrem, kde stojí Sirius, třeba by tam žádná holka nestála a mohla by bezmezněvěřit Removi, ale takhle bylo nějaké procento, že tam opravdu stála a čekala na Rema. Čekala ažji vezme kolem pasu a dá ji polibek na krk. Ažse spolu budou procházet na pozemcích školy nikým nerušeni. Ažsi sednou na kameny u jezera a budou si povídat a smát se spolu. A nebo tohle čekala spíš ona sama?

3.Kapitola- Nedůležitost mé osoby

4. října 2007 v 20:05 | Maxië
No takhle kapitolka neni nic moc.. Jsem tam přehnala popisy jejich pocitu, tak nwm jak se vam to bude libit, bych rekla ze asi vubec, máte stejný názor? Teda jako mě se to tak trošku malounko trošičku líbí. ale má to svý mouchy (a pěkně velký- Bzzzz-Bzzzz)
Několik metrů pod ním se Emily rozbrečela.
Sklepení na ni dýchalo osamělou atmosféru, kterou doprovázelo veselé výskání Jamese a Lili, což jí ještě více připomínalo, jak moc je na tomhle světě sama.
Na odreagování začala zuřivě drhnout zažranou špínu na dně kotlíku. Že ji s tímto úkolem nepomůže James ani Sírius ji nepřekvapovalo, ale že i Lili se na ni takhle vykašle, kvůli klukovi, o kterém si vyprávěli po večer a pokaždé se shodly, že horší kluk už v Bradavicích snad už být nemůže. Tolik by chtěla aby tu sní někdo byl. Aspoň Sírius.. Vlastně by ji tu stačil jen on…
Rozhodla se, že tuhle práci dokončí, ale pak se hned vrátí do milejší části Bradavic. Doleštila poslední kotlík tak, že vypadal jako nový a zanechala ponurou učebnu lektvarů o samotě.
Když odpověděla Buclaté dámě na její otázku, naskytnul se jí pohled na nejútulnější místo na světě. V krbu plápolal oheň, byla tu cítit příjemná svěží vůně a překvapilo ji, že je tu takový klid. Nikdo nikde. Z ložnic se neozývaly žádné hlasy, nikdo si nepovídal pod schodištěm vedoucím do dívčích ložnic. Nebyl tu nikdo. Proto si ze své brašny vytáhla svůj oblíbený román "Kouzla lásky" a zamířila ke svému místečku u okna. Už si chtěla sednout na okno a ponořit se do četby, ale v tom uviděla Siria. Seděl na protějším křesle a nepřítomně se díval z okna. Trošku ji to překvapilo, ale nenechala se vyvést z míry, vlastně se tvářila, že ji tady jeho společnost neuvěřitelně vadí.
" Copak tady tak sám? Nechybí ti tady něco? Nebo někdo? Kdepak máš svoje obdivovatelky?" zeptala se jízlivě.
" Já tady Emily přemýšlím. Přemýšlím o tobě, o nás. A teď už mi tady opravdu nikdo nechybí." obdivně k ní vzhlédl .
Emily se neubránila dosti vyditelnému začervenání, ale pak si uvědomila, že tyhle komplimenty ji vyznal jen kvůli té sázce. A na to mu ona neskočí!
" Proč si mi vlastně říkal o té sázce? Kdyby si mi o ni neřekl brala bych to tak, že se ti líbím, ale ta sázka na to bohužel vrhá jiné světlo." zamyšleně pronesla Emi.
" Když si mě informovala, že už tě pozval Rem, musel jsem ti říct, že šlo nejspíš o vyhrání té sázky. Ani nevím proč to Rem navrhnul, nejspíš mi chtěl vybrat partnerku, dost jsem se v něm zklamal" řekl zuboženě Sirij.
Tohle už Em nevydržela, nevěděla komu má věřit. Nevěřila Siriusovi, že by to byl Remův nápad. Ale co když ji Rem pozval jen kvůli sázce se Siriem? To není možné! Remus její nejlepší přítel, člověk na kterého se mohla vždy obrátit by jí to nikdy neudělal. A nebo ano?
Vhrkly ji z toho slzy do tváře, Sirius ji chtěl obejmout, ale Em se mu vysmekla, setřela si slzy a vyběhla do dívčího patra, jen z posledních sil zakřičela ať už jí nelezou na oči, ani jeden!
Sirius si zamnul ruce, přesně to očekával. Teď už to bude lehké odstranit Rema ze hry.
Emily vtrhla do pokoje. Zavřela dveře, sesunula se na zem a teprve pak se rozplakala. Cítila vlnu bezmocnosti, teď by se ji hodilo veritaserum. Mohla by zjistit jak to doopravdy bylo. Samozřejmě, že Removi věřila víc než Siriusovi, ale jistá pochybnost tady byla.
Tyhle ďáblovi myšlenky hned hodila za hlavu. Normálně si o tom s Remem promluví. To bude asi nejoptimálnější řešení.
Z ložnice vyšla až kolem půl jedné a zamířila na oběd. Stoly ve Velké síni se prohýbaly pod tíhou dnešního oběda a lavice již byly plně obsazeny žáky z evšech kolejí. Emily si přisedla k Lili, která se konečně odtrhla od Jamese, jelikož seděl o několik míst vedle.
"Děje se něco?" zeptala se podezřívavě Lili.
"Ne, proč? Vypadám snad, že by právě prošel tělem duch" odvětila zvesela Emi, nikdy její okolí nepoznalo jak strašně se cítí, vždycky z ní vyzařovala jen ta dobrá energie, ale pessimistickým názorům se prostě někdy neubránila. Při slově "duch" s ena ni Bezhlavý Nick významně podíval.
Není zrovna příjemné, když vám duch plně hledí do očí. A tak se radši Emily pustila do pečeného stehýnka s rýží....
Nedalo se říct, že by ji zrovna chutnalo, jednak po dnešním dopoledni nebyl adobře naladěná a jednak rýži nějak extra nemusela. Radši se zeptala Lili jak to vypadá s Jamesem.
" No James je prostě úžasnej!" vyhrkla ze sebe Lili, jakoby Emily tuhle odpověď nečekala...Proč ona nemůže říct o Removi nebo Siriusovi, že jsou prostě úžasní? Proč? Protože zřejmě nejsou...
" Jo a ještě jednou promiň, že sem ti nepomohla s těma kotlíkama, ale jistě chápeš, že James je pro mě důležitější." vysvětlila omlouvačně Lili.
Důležitější než kotlíky? Důležitější než kamarádka, která marně čeká na její pomoc s čištěním kotlíků? Důležitější než já?

2.Kapitola-Nevzdávej to!

3. října 2007 v 19:53 | Maxië
Dopsala jsem druhou kapitolu, ale ještě pořád nevím jakej má bejt název tý "knížky" no je to takový blbý, ptž to dávám do hedné rubriky s jinejma příběěhama, a tak kdyb vás napadl nějaký název napište mi ho pls pod článek. Díky ^^
No snad vám stojím aspoň za to,. abyste si přečetli celý článek. Nebo ne ? =(

Jelikožbyl ples skoro ažza měsíc, vypustil Sirius nadbíhání Emily z hlavy.
Hned po snídani začal velký úklid. Samozřejmě, že se mohla používat kouzla, ale na zažranou špínu v kotlíku vám nepomůže žádná magie. A právětuto práci měla odvést Siriova skupinka.
Na Jamesovu pomoc se moc spolehnout nemohl, protože bylo jasněvidět, že ho nějaké bakterie zajímají stejnějako hodiny jasnovidectví a daleko víc se věnoval Lili. Od té doby co se pomocí společného družstva sblížili (ani ne 2 hodiny..) užmají oči jen pro sebe.
"Zřejměshání někoho na ples, ale pročzrovna Evansovou? Je tady daleko víc hezčích holek , které by o něho stály. Vlastněne. Tady ve sklepení byla jen Lili a Emily." zamyslel se Siri. Pak si všiml Emi, jak tam něco vyváří.
"Nechcešs něčím pomoct?" zeptal se taktně.
"Ne díky.. Ty asi stejněnevíšjestli se do toho čistícího lektavru mají dát 5 nebo 6 listů..No to ho..Jak se to jemnuje..."
" Ale , ale, že by si Langová nemohla vzpomenout na něco z Lektvarů?" zeptal se výsměšněSirius?
" Nech toho.. Jo užvim, je to něco jako stříbrnej list..mmm"
" MyslíšSilverleaf"? Skočil ji do řeči Siri
" Jo přesněten. Díky..." odsekla. "A odkdy ty dávášpozor na lektvarech?" zeptala se jízlivě
" My chytří, používáme místo mozku učebnice"
" Spíšvy vychytralí..." komentovala Emi.
" A neměl by sis místo uklízení trapných kotlíkůshánět holku na ples?"
Cože? Ona o tom ví! Remus jí to určitěřekl! Ten zrádce...
" Ale vždyťjá si ji právěsháním. Nešla by si na se mnou ty na ten ples?" podíval se na ni a poodhalil zářivěbílé zuby.
"Promiň, je to divný, že by takovou nudnou holku pozval na ples nejžádanější kluk v Bradavicích, ale musím těodmítnout. Nepůjdu s tebou, protože se mětěsněpřed hodinou užptal jiný a já souhlasila.."
"Nebyl to náhodou Remus?" vypálil ze sebe Sirius a zrudl vzteky. Tak ten syčák si ho takhle nadběhl! To mu nedaruju!
"Pročse ptáš?" divila se Emily.
" My jsme se totižvsadili, kdo tědřív pozve na ples"
" Tak to užsi asi prohrál, a je mi to fakt líto že kvůli mě" řekal ironicky Emi. To tak,aby si z ní udělali hračku Že by toho byl schopný Sirius, toho si byla vědoma, ale že se do toho nechal namočit i Rem, to užjí bylo líto. Přece jenom to byl její nejlepší kamarád a pozvání na ples brala jako začátek něčeho nového, něčeho většího nežjen přátelství.
" Ne počkej! Ta vsázka zněla jinak. Vsadili jsme se o to kdo s ní půjde a ne kdo s eji dřív zeptá" zajiskřila nadějněSiriovi v temně černých očích. "Šla by si teda se mnou?" zeptal se s nadějí v hlase.
Ale odpověď ho překvapila.
"Copak to nechápeš? Užjsem to slíbila Removi, takže bez debat." sbalila si věci, vrátila vypújčené knihy na své místo a pak zmizela na schodech vedoucí do uvítací haly.
Sirius tam zůstal stát jako opařený, ještěžádná holka mu pozvání neodmítla. Díval se směrem kam odešla a vzpoměl si na ples, kde bude muset tančit s Filchovou kočkou (pokud mu ji Rem vybere jako partnerku). Z té představy se mu udělalo zle a taky z toho jak by se na něj pak všichni koukali...A tak se rozhodl, že to tak zůstat nesmí. Tu Emily Langovou dostane kamkoliv!!
" Teďto přece nevzdám!" řekl si pro sebe, aby si dodal odvahy.
"No to bys teda neměl" odpověděl mu hlas ze schodů
"Neměl bys to vzdávat" řekla Emily a povzbudivě se na něj usmála.
Sirius se na ni tázavěpodíval.
"Přece jen ta práce byla určená naší skupině, tak bychom ji měli pořádnědodělat" pronesla Emi.
Sirij na ni nejprve vykulil oči, zakřenil se a pak vyprskl smíchy a s řehtavým smíchem vyběhl ze sklepení. Ale musel si pro sebe zopakovat jednu její větu: "Neměl bys to vzdávat", a taky že se jen tak nevzdá. Doběhl do společenské místnosti a celý udeýchaný od vyčerpávajícího smíchu a běhu se svalil na křeslo a začal promýšlet svůj nový plán.

1.Kapitola- Zajímavá sázka

2. října 2007 v 20:43 | Maxië
Tak se vám sem dala moji novou povídku, sem do toho nějaká zabraná...no nwm jestli máte čekat další díly, ae asi si počkám na to, jak se vám to bude líbit x)
Sirius se probudil. Ke svému úžasu byl v ložnici úplně sám, přestože slunce teprve vycházelo. Rychle se oblékl a sešel do společenské místnosti. Ta už byla o něco plnější než jeho ložnice. Proč byli všichni tak brzo vzhůru? Hned zamířil ke skupince holek ve středu s Jamesem. Protlačil se mezi dyvy fanynek a zeptal se ho o co tady vlastně jde.
"Dneska, kamaráde, máme přece zápas se Zmijozelem!"
Tahle důležitá informace mu jaksi ušla, ale hlavně, že se to dozvěděl..."To zanmená, že se dneska neučí" vyhrkl štastně. James se na něj podíval káravým pohledem, snad mu přeci nejde jen o to, že se neučí...
V tom bešla do místosti profesorka McGonagallová. Všichni ztichli a uprostřed pokoje se vytvořil prostor tak, jak všichni s respektem poodstoipili ke stěnám.
"Milí studenti", začala. Musím vám oznámit dvě zprávy, jednu, která vás asi moc nepotěší a tu druhá vám možná zvedne náladu. Tak kterou chcete slyšet jako první?
" Dobrou! Jasně, že dobrou! Tu dobrou" pokřikovali všichni studenti..
" Radši tu špatnou" ozvala se výrazně jiná odpověď. Všichni se otočili k místu, ke seděla studentka 7. ročníku- Emily Langová. Sirius po ní vrhl nevraživý pohled, jak někdo může chtít slyšet špatné zprávy?
"Tak dobře, dohodli jsme se tedy na té špatné. Těžko se mi to říká, ale budemem muset odložit dnešní famfrpálový zápas se Zmijozelem. Síní se ozývaly znuděné a naštvané výkřiky.
" Ruší se kvůli té druhé zprávě..."
Jaká zpráva mohla vynahradit zápas se zmijozelem? Jamese to naštvalo a vyběhl nahoru do ložnice. Jako na protest za sebou významně bouchnul dveřmi.. Sirius šel rychle za ním a n aschodech ještě zaslechl něco o významné soutěži...
"To nám přece nemohli udělat! Poslední zápas sezony a zrovna se Zmijozelem, dneska sem se cejtil, že už jim doopravdy natrhneme ty jejich zelený zadky.Aon se ruší!!!"bědova James.
" Ale vždyť ho nezrušili, jen odložili" snažil se ho utěšovat Sirius
. "Odložili! Ale neřekli, kdy ho budeme hrát...Jak je tak znám tak nikdy..."
" Jestli si myslíš, že sem z toho nějaký nadšený, tak to se fakt pleteš... Já mám taky radši famfrpál než nějakou pitomou soutěž!"
" Víš co? Běž ty i s tvojí debilní soutěží někam!" a hodil po Siriovi učebnici z jasnovidectví. Nejspíš to bylo v afektu, ale Siriuse to pěkně naštvalo a tak se vrátil ke kamarádům, kteří zůstali dole. Než došel k Remusovi, slyšel jak všichni štěbetají o té nové soutěži.
Remusi? O čem si tady všichni povídají? Co je ta soutěž zač?
No Gonagalka nám tady vyprávěla, že je to pro Bradavice velká pocta, že můžou vyzkoušet tuhle věhlasnou soutěž jako první škola v Anglii.
A o co v tý soutěži vlastně jde?
Remus se zamyslel: " No to nám vlastně neříkala.. Říkala jen, že to má být na čtyřčlenný družstva, a že se musí začít vysmýčením celé školy"
" Co si to Brumbi zase vymyslel?? Snad si nemyslí, že budu místo fanfrpálu uklízet dívčí záchodky!" odfrknul si pobouřeně Sirius.
No snad ti trochu zvedne náladu, že si v družstvu s Jamesem..
"Apoň to, a ským jsi ty?" skočil mu do toho Sir
No s Petrem, Lucy a tou její prašzěnou kámoškou...
Tak to ti fakt nezávidim.. Počkej oni jsou ty družstva po čtyřech?
Vždyť jsem ti to na začátku říkal...
"A s kým teda jsem?" zeptal se skoro zděšeně Sirius
No myslim že k tobě přidělili ještě Evansnovou a Emily...
Langovou?
Jo. Máš proti ní něco? Vždyť je nejchytřejší z ročníku.
Mě se zdá tupá jak poleno...
Proč? Mě přijde dobrá, často si spolu povídáme o lektvarech.
No, já jsem se s ní vlastně ještě moc nebavil, Jseš si jistej že sem chodí už od primy?
Jasně, jel jsem s ní v lodičce poprvý do Bradavic, ale tam toho taky moc nenamluvila, vlastně toho nikdy mo cnenamluví...
"Mám nápad!" vykřikl Sirius tak nahlas, že se za ním všichni otočili, pak raději ztišil hlas :
"Vsaď se,, že s ní půjdu na závěrečný ples!"
No já bych se radši nevsázel, přece jen je to moje kamarádka a takhle ji využít...
Remi, nechovej se jako Srabus!
"Já nejsem jako Snape!"zaprotestoval Remus
"Dobře sázka je uzavřena a o co se vsadíme?"
"Když vyhraju.." začal Sirij, "tak tobě bude patřit taneček s jakoukoliv samicí, kterou ti vyberu. OK? A tohle právo vybrat mi partnerku bude náležet tobě, pokud ji nepřemluvím aby se mnou šla."
"A proč si použil ten výraz samice?"divil se Rem
"Uvidíš, nech se překvapit" zablýsklo se Siriusovi v očích a doběhl na snídani.
 
 

Reklama