____Tak zase někdy příště:)

*Kniha knih

Text-appeal

9. srpna 2011 v 12:43 | Maxië
Taky jste si dřív říkali, jak někdo může číst poezii a prostě básně tak nějak celkově?
Já myslím taky patřila do týhle skupiny "skoroodpůrců". Vlastně by mě asi nikdy nenapadlo s tou poezií začínat a nedejbože si ji dokonce půjčovat v knihovně. Ale navedlo mě na to pár faktorů. Hlavně to, že jedna moje kamarádka píše fakt hrozně dobrý básničky, takový krátký, ale výstižný. Pak taky to, že jsem se v písničkách daleko víc začala zaměřovat na text (u těch českých) a uvědomila jsem si, že tam jsou vlastně naprosto dokonale znějící rýmy. A taky asi nesmim zapomenout zmínit ukázky ze školních čítanek, kde jsem například přišla na Charlese Baudelaira.

Norské dřevo

27. července 2011 v 15:04 | Maxië
Ten název je podle mě naprosto zavádějící, ikdyž lepší bych mu asi nevybrala. Nemyslele si, že to je o dřevozpracujícím průmyslu v Norsku, nemyslete si, že je to v Norsku, nebuďte jako já. Já totiž neznala tu písničku od Beatles, podle které se to vlastně jmenuje.

Báječná léta pod psa

10. dubna 2011 v 14:00 | Maxië
Možná je to tím, že jsem už dlouho nic nečetla a moje duše byla vyprahlá a tak dychtivě nasávala každý slovo z té knihy a nebo to s vyprahlostí nemělo nic společného a ta kniha je jednoduše zábavná a čtivá!
Vůbec jsem do ní nepoužívala záložky, pokaždý jsme věděla, kde přesně jsem skončila, žádné zdlouhavé popisy děje. Prostě děj a je to. Popis celé té doby a příběhu v tom byl tak mile zakompovaný a skrytý, že to bylo tak akorát. A nebo to bylo naopak? Byl to jen popis Kvidova života a totality a ten úžasný děj (a Kvidův vývoj) jen jako třešnička na dortu doplňoval celou knihu?

Alchymista- Paulo Coelho

10. listopadu 2010 v 18:36 | Maxië
K týhle knize jsem se dostala docela náhodně a myslím, že jinak by mě vůbec nezaujala.. Válela jsem se ráno v posteli a nějak se mi nechtělo nic dělat a tak jsem sáhla po knížce co tam měla odloženou mamka a začla číst.

Příběh je psaný tak, že vůbec netušíte o čem to vlastně je. Hned na začátku jsem nahlédla do obsahu na přebalu knihy, ale ten mi taky neporadil. Když jsem dočetla poslendí stránku (sakra, epilog jsem zapomněla!:D) tak se mi to teprve všechno spojilo a vlastně to všechno bylo jisté už od začátku.
V Knize se objevuje několik málo hrdinů, ale ten hlavní pasáček vás provází po celou dobu. Nejdřív hrají důležitou roli jeho ovce, pak kupcova dcera, pak starý bláznivý král, prodejce skla, jeho společník na cestě pouští-alchymista,který se pokouší vyrobit Kámen Mudrců a pak starý mocný alchymista, na kterého narazí v oáze, kde se seznámí i se svojí láskou-dívkou z pouště.
A hlavním tématem knihy je "Osobní příběh". Je to váš sen z dětsví, to, čeho jste vždy chtěli dosáhnout. Pasáček ovcí se rozhodl prodat ovce, opustit rodné Španělsko a vydal se hledat poklad do Egypta k pyramidám, jen proto, že se mu o tom zdálo a lidé ho utvrzovali v tom, že to, plnit si své sny a cíle je smyslem života.

Kniha se mi četla dobře. Bylo tam určité napětí, kdy jste se chtěli dozvědět co nejvíce o těch několika málo postavách, ale hlavně o tom pokladu. 
Prozradím vám, že ho nakonec našel :-) 

Prodejci knih toto dílo uvádějí jako největší brazilský bestseller všech dob. Nevím, snad to ani neni tolik přehnané. Má to nápad, myšlenku a i dobré provedení.

Zrádce přísahy

26. prosince 2009 v 16:50 | Maxië
Je to jedna z knížek co jsem dostala k Vánocům. Začla jsem ji číst dnesk asi v 10 a dočetla ji teď :D Škoda no.
Knížka je 5. (předposledním) pokračováním Letopisů z hlubin věků. Úplně jsem se na ni těšila, páč tuhle sérii mám fakt hodně ráda :)
No a nezklamala. Je to furt stejně krásnej příběh, úžasně popsanej čas před 6 tisíci lety a zachycený stavy těch "pravěkkých" lidí :)

Když jsem tu knížku četla, tak jsem úplně věřila, že dřív ty duchové, démoni a čarodějové existovali. A že všechny zaklínadla a lektvary a masti fungovaly. Neni to zas taková kravina, že tam máchaj hůlkou a využívaj alchymistickou dílnu-všechno do toho prostředí krásně pasuje.

Stmívání atd.

2. března 2009 v 21:26 | Maxië
Možná, že kdo to nečetl a viděl jen film, tak si může (ale nemusí) myslet, že je to jen další americká kravina. Ten film jsem neviděla a bojím, abych nebyla zklamaná (jakože asi budu, protože TÉHLE knížce se vyrovná máloco).


ASi skoro všichni ten děj znáte. Holka přijede z prosluněného Phoenixu do Forks, kde neustále prší. Nejdřív ji tahle skutečnost vadí, ale poté, co pozná kluka Edwarda a zjistím o něm důležitý fakt- je upír, tak je ráda, že tu slunce nesvítí a neprozradí tak jeho tajemství.

Kniha se zaobírá touhou, strachem, pokušením, láskou.. Edward Bellu miluje, ale ví, že s ním by neměla žádnou budoucnost a navíc- on je upír a kdykoliv, kdyby se přestal ovládat by ji mohl zabít. Proto, po jedné nehodě, ji v druhém díle opustí, nevím na jak dlouho, tak daleko ještě nejsem, ale vím, že Bella se dlouho trápí, a z toho smutku ji pomáhá představa, že bude "zlobit" (jezdit rychle na motorkách apod.) a taky Jacob, další významný kluk, který se v knize objevuje.


Román pro muže

20. února 2009 v 14:47 | Maxië
Jsem teď nemocná a tak dělám vše pro to, abych se zabavila.. Většinou jsem teda na pc, a hraju wow, nebo bloguju, ale třeba včera jsem si celkem dlouho četla a právě Román pro muže.

Jestližě si někdo pod pojmem "román" představí něco romantického, tak je vedle (jak ta jedle). Neni tu ani náznak romantiky. (Profesorka ve škole nám říkala, že román je podle délky a ne podle obsahu, ale stejně je to divný..)

Jsou tam 3 hlavní postavy Cyril, Bruno a Aneta. Sourozenci sirotci, kterým se rodiče zabili v autě, teď jsou dospělí a autor postupně popisuje každého zvlášť, až se pak sejdou dohromady.
Tím nejdůležitějším je asi Bruno, má smrtelnou chorobu a tak pro něj jeho sourozenci vymysleli perfektní zakončení (života.. ). Vezmou ho do Itálie na lyže a s nimi pojede i Brunova vysněná striptérka (přestože má Bruno doma manželku a dceru).

No a dál jsem se zatím nedostala =D Uvidíme.. Pak se chci pustit ještě do Brisingra, doufám že bud elepší než Eldest, ikdyž to asi ztuha..:/

Prima sezóna- Josef Škvorecký

18. listopadu 2008 v 13:10 | Maxië
Prima sezonu jsem dočtla nedávno. Je psána s ohromným vtipem. Určitě se u ní nasmějete. Nebo se spíš nasmějete Danymu, což je hlavní postava.
Určotě jsem už někdy četli typické dívčí romány, jak se dívka snaží získat toho pravého. Tohle je trošku inverzní-kluk se snaží dostat jakoukoliv holku. Vřele doporučuju. Je to tak nadčasové, že až na vykání mezi holkou a klukem a občasnými narážkami na německou říši nepoznáte, že to není v téhle době, ale v době protektorátu Čechy a Morava.

Vyhnanec klanů

18. listopadu 2008 v 13:01 | Maxië
Právě čtu 4. díl ze serie Letopisy z hlubin věků- Vyhnanec klanů od Michelle Paverové.
Já osobně tyhle knížky miluju. Krásně se čtou a jsou zepstřené vypravováním děje z pohledu Vlčka. Celé to je totiž o klukovi, který umí mluvit s vlky. Zatím jsem na žádnou podobnou knihu nenarazila, tak ji vyzkoušejte a nebudete litovat :)

PS: Asi ji v knohovnách neseženete, je poměrně nová. A letos na podzim vyšel i pátý díl. Uvidíme kolik jich nakonec bude :)

Tady máte obsah z http://www.neoluxor.cz/


Nanobook

20. září 2008 v 10:31 | Maxië
Obálka: Nanobook
Začínám číst knihu Nanobook od Mardoši, szajímavými ilustracemi Milana Caise.
Jsem zatím na začátku, ale ta kniha mě baví. Konečně nějaká další. V pokoji mám rozečtenou knihu Hrdý Budžes a Týnce ještě dlužim Deník princezny 1. Takže takové knižní spektrum...:D
Ale zpět k Nanobooku.
Vystupuje tam Tom, který žije internetovým světem. Celý dny, je zavřený u sebe v pokoji a něco dělá na pc. I jeho práce to vyžaduje- navrhuje web stránky. Žije v bytě se svou přítelkyní Eliškou, která je jeho pravý opak- miluje přírodu a technice nerozumí. Ale přetso spolu žijou šťastně. Teď jsem u pasáže, kdy se jim ztratil robot-pejsek...:D TAk uvidíme jak to bude dál :)

Trilogie o Sally Lockhartové

15. června 2008 v 17:54 | Maxië
Asi si budu objednávat tyhle knížky:
1. díl- Rubín v kouři (ne, ten už ne)

Konec škorpiona-Werner J. Egli

14. června 2008 v 15:20 | Maxië
Dneska jsme jeli na kontrolu krve do Prahy a já už počitala s tím, že to nebude jen na hoďku... V 11 sme sice už měli výsledky, ale sanitka přijela asi až za 2 hodiny. Musim říct, že mi to až tak nevadilo, ptž sem sse začetla do jedný sqělý knížky- Konec škorpiona.
Zas v něm vystupuje holka jako hlavní hrdinka, zase sou do toho zapletený drogy a zas je to tak trošku dobrodrůžo. Akorát úplně jiný, než Rubín v kouři. Teď se děj odehrává v dnešní Americe, ikdyž jsem to poznala až podle poukázání na Toma Cruise. Děj totiž začíná v celkem zaostalé mexické vesnici, kde za největší boháče považují ty, kteří nosí boty. Ale pak se to začne vyvíjet a vyvine se to, jak jinak, než nečekaně... U nějakejch knížek třeba dopředu víte, že to skončí tak a tak, ale tady to neni až do poslední chvíle jasný.
PS: Pod perexem okopčený text z internetu na bližší přibížení děje ;)
 
 

Reklama