____Tak zase někdy příště:)

*Jednorázovky

Zajímavosti ohledně HP

26. ledna 2008 v 20:28 | Maxië
Hledala jsem si v 1. a 3. díle HP různý zajímavosti a nesrovnalosti ohledně Bradavic a Pobertů.

Sirius v tom

26. prosince 2007 v 17:46 | Maxië
Heh, tak se vám napsala jednorázovku :D Dalo mi to dcl zabrat, jelikož je tadu nastavená anglická klavesnice [teda jako myslim výměnu z/y]. Ten název berte tak, že by s tim, co si myslíte něco společnýho mít mohl, ale ne v přímém slova smyslu. Taky by to mohlo být: Sirius v průšvihu xD, ae jen si to pěkně přečtěte ať víte o co go;o). není to vůbec dlouhý, ale mě se to líbí xD
Jelikož jsem Tince nedala žádenj pořádenj dárek k Vánocům, tak tady ho máš [sice opožděně, ale povídky snad nemají datum spotřebu xD]

Svět HP naživo

8. prosince 2007 v 18:12 | Maxië
...mýma očima
Říká se, že Lily byla příjemná rusovláska, která s enijak nepřetvařovala, nebyl anamyšlaná, prostě nejhodnější postav pod Sluncem. Moje teta mi vzhledem trochu Lily připomíná, ne povahou, ale spíš vzhledem. vlasy nemá úplně červené, ale já je přirovnávám k zrzavé barvě. Má milý úsměv a je s ní sranda. Co an tom, že ji není 17, ale o pár let víc. Zrovna dneska mě to tak napadlo, když sme na ni u babičky koukala. :)
A Sirius se všude popisuje jako nehorázný proutník a casanova. Moje představa o jeho povaze je poněkud mírnější. Sice je trochu ulítlejší na holky, ale dokáže se zamilovat. Většina lidí si ho (jako mladého) představuje asi úplně jinak než já. K nám na školu chodí jeden kluk (nevim do jaký třídy..) a ten mi moji představu o Siriusovi připomíná. Neznám ho, nevím jak se chvá, ale podel vzhledu. Musím uznat, ž enení nějak xtra krásný, a váhala jsme jestli s enepodobá spíš Snapeovi. má tmavší pleť a delší tmavé vlasy. Je možné, že by se v mé mysli tolik podobal Sirius Snapeovi?
Možná ano, ale jinde asi ne. Severus byl všue uváděn jako nejhnusnější kluk v Bradavicích, ale, podl m, by mu už dávno jeho dobrá kamarádka Lily řekla, ať si ty vlasy konečně umyje a doporučila mu šampon. tedy pokud jde o vlasy. Jinak ošuntělé oblečení mělo určitě ještě hodně jiných kouzelníků a o výrazném nosu nemluvě, tak proč mu patřilo tohl enepříjemné prvenství?
Zato Black se všem zjevuje jako namakaný krasavec, který neustále machruje a s někým se líbá. Podle mě neni možný, aby byl tak krásnej, že by ho chtěla "každá" holka. Ty studentky přece nebyly takový pipnky, aby si nevšimly, že je Black střída jak ponožky. A jednostranná láska tohel taky překrýt nemůže.

Soutěžní povídka! Hlasujte

29. října 2007 v 14:36 | Maxië
Tak. Je 29. října a Tinka slíbila že zveřejní tu spisovatelskou soutěž. Tak se jde na to. Tak tady máte mou povídku. Hlasujte!!! Pro mě :D Ne to nemusíte..ae aspoň napište názor:)
A jestli mi chcete uděla radost, tak TADY vám k tomu dám příležitost (hlásni v anketě pro Maxië :P)
Zrada
"Siriusi? Mohl bys mi s tim pomoct?" zahalekala Suzy přes celou místnost a zkoušela přijít na to, jak sprovozní starý foťák.
" Jasně beruško. Už tam běžím" prohodil lehce Sirius , ale nevypadalo by, že se chystá k přesunu. Po dokončení odpovědi se otočil zpět k začaté konverzaci.
" A nešel by si se mno teda zítra do Prasinek?" nadhodila najednou štíhla blondýna, když se ji Sirius snažil pobavit tím, že ji vykládal co všechno s Jamesem zažili.
" Eh cože?" vysokal ze sebe Sirius, rychle se zorientoval a dodal: " No jasně a jak rád, brouku"
" A nebude to vadit tvojí holce?" zeptala se pro jistoutu světlovlasá Sylvana.
" Já už se s ní rozešel" zazubil se Sirius a tělem se nenápadně snažil zakrýt ustaranou Suzy.
" Tak fajn.." odmlčela se a nejspíš přemýšlela nad tím jak ho osloví, "Siriusi" dokončila a vlepila mu pusu na tvář. Poté se s houfem kamarádek odebrala na svoje křeslo.
" Siriusi" zaslechl v uších až moc známý hlas, " říkal si, že mi s tím pomůžeš" znuděně a zároveň prosebně řekla Suzy.
" No víš, zalto. Já jsem dneska nějakej unavenej. Nechceš jít se mnou nahoru?" zeptal se svůdnicky Sirij
" Ne díky, potřebuju pomoct s tim foťákem" odsekla Suz.
" No takže do Prasinek se mnou asi taky nepojedeš" dodal rychle Sirius a snažil se co nejrychleji zmizet.
" Ne, to pojedu a ráda. Já jen teď musim dodělat ten foťák" usmála se na něj Suz.
" No já sme si teď vzpoměl, že vlastně nemůžu jít..." pronesl honem Sirius a potichu dodal: " s tebou.."
" Kvůli čemu? Kvůli trestu?" zeptala se podezřívavě Suz
" Jo, ten přiblblej Křiklan!!" pokoušel se co nedůvěrněji napodobit svůj imaginární vztek na Horacia Sirius.
" Chlapečku, tak na tohle ti neskočím. Ty se mi opovažuješ lhát takhle do očí?" zakřičela na něj výhružně.
" Hele Suzi, mohla bys mi alespoň trochu věřit, když spolu chodíme.." přerušil ji.
" A ty by ses se mno nejdřív mohl rozejít, než začneš rozesílat pozvánk do Prasinek jinejm holkám!"
" Tak hele, abychom si to vyjanili. Za prvé- já žádný pozvánky nabízet nemusím. Ona se vždycky nějaká najde, která by tam se mnou šla. A jestli chceš, dobře, tak se tedy rozejdeme." připustil mírně Sir.
" Já nic o rozcházení neříkala! Siriusy, nechtěj mě naštvat!"zaječela na něj a postavila se aby mu mohla koukat alespoň blíž do očí.
" A ty ještě nejsi naštvaná? Rýpnul si Sirius." No tak já už tě dál nebudu provokovat" dořekl slovo a cyhtil Suzy za pas a začal ji vášnivě líbat.
Ta se z jeho vřelého sevření obratem vymanila a vlepila mu pořádnou na tvář: "Siriusi Blacku, já nejsem žádná tvoje hračka a nemůžeš si se mno dělat co chceš. A teď je opravdu konec!" s důrazem zřetelně dořekla poslední slovo a majestátně odkráčela do dívčích ložnic. Ve společence nebvyl nikdo, kdo by nesledoval jejich celou hádku. Sirius sinevšímal otravného štěbetání a nepříjemných pohledů. Stál tam na místě a rukou si mnul tvář, kam dopadla Suziina dlaň. Někdo mu zlehka poklepal na záda. " Blacku? Neříkal si mi, že si se už s holkou rozešel?" otočil se a spatřil bloňdatou hřívu Sylvany.
"Vždyť sem se sní právě rozešel" zazubil se. "Kvůli tobě" dodal a čekal jemné pohlazení.
"Tos fakt nemusel. Prostě si mi lhal. Už s tebou nechci mít nic společného a do Prasinek si začni shánět někoho jinýho" odsekla a s kyselým úsměvem odcházela nahoru a veselým posunkem ruky naznačila Suzy, že teď mu dala pořádně za vyučenou. Suzy se rozesmála na celé kolo a s lítostí sledovala ze shora Siriuse, jak tam stojí a neví o co tu vlastně šlo.
 
 

Reklama