____Tak zase někdy příště:)

*Filmová odpoledne

"Lol" -film na 10 *

20. srpna 2011 v 11:52 | Maxië
Je to vlastně už docela dlouho, co jsem na něj koukala s Teenou (týden.. :-D), ale pořád jsem o něm nenapsala článek, což je podle mě dost škoda, protože tenhle film přími vybízí k doporučování dalším lidem. Já sama jsem na něj narazila náhodou na jednom blogu a jsem za to šíleně ráda.
Lol-04-02-2009-21-g_large

Jestli máte rádi příjemné teenage comedy a už dlouho hledáte něco novýho a dobrýho, pak je Lol to pravý.
Za prvé- krááásnej herec (tak hezkýho už jsem dlouho nikde neviděla :-D.
Za druhé- příjemnej příběh, skoro ze života, není to o žádný královně střední školy a podobných amerických kravinách (je to francouzský film=další +)
Za třetí- scény z party, z koncertů, tak jak to tam vážně chodí..
Za čtrvté- ani scény a rozhovory s rodičema nejsou nijak vyumělkovaný a řikáte si, jo.. takhle to mám doma taky.
Za páte- ještě něco? Sakra, mě by stačil už jen ten první důvod :-D

Walk the line

11. srpna 2011 v 21:37 | Maxië
Jelikož mám "nový" notebook v opravně, a s ním i všechny super dobrý filmy co jsem si na něj stáhla, tak jsem byla nucena si stáhnout ještě něco jinýho do "starýho" notebooku. A stáhla jsem si Walk the Line.
Tumblr_lld6da0xeq1qf5d8bo1_500_large

Harry Potter se vrací, naposledy.

14. července 2011 v 12:35 | Maxië
Ještě nikdy jsem nejela na premiéru. Ještě k tomu na premiéru nejočekávanějšího konce posledních 10 let. Mohla bych napsat vlastně celý dlouhý článek jen o té cestě (:D), protože to byl už sám o sobě fakt zážitek, ale nejdřív něco k tomu filmu.
1310136357993085_large
V poslední době mám pocit, že mě dojáky prostě nedojímaj. A co hůř, já se těm scénám i směju. Na Harrym jsem se nasmála dost. Bohužel. Snad to nebyla jen chyba ve mě.. Protože tak hrozně napsaný dialogy.. brr...asi jsem moc kritická, ale to fakt nešlo (Vrchol byl, když Hagrid nesl mrtvého Harryho a Giny se vyděšeně ptá: Kdo to je?! Koho to nese?? - to jsem nevydržela a ten smích prostě v sobě dusila-ne moc dobře, protože pán vedle mě mi hned vysvětlit že -Tady není nic k smíchu, krávo.)

LIDI CE

29. června 2011 v 19:13 | Maxië
Měla jsem tu "čest" zhlédnout dlouho očekávaný český film Lidice.
Docela jsem se bála, jaký to bude dojácký drama, jak mi slzy potečou proudem (což u mě neni problém-mívám na krajíčku i u happy endu v teen-komedii :-D). Ale vlastně to na mě až tak moc nezapůsobilo. Příběh Lidic mi osobně přijde daleko drsnější než se jevil v tom filmu. A to je škoda, film by to měl ještě víc zveličit ne?
(zdroj obrázku)

Seriál? Nedokoukáno.

27. června 2011 v 13:39 | Maxië
Někdy prostě nestihnete vidět zkouknout všechny díly.
První většinou jo. Kdybyste ho nezkoukli tak by se na seriály ani nehrálo, že.
Druhej občas.
A pak většinou i třetí a někdy i čtvrtej.Tumblr_ln7hm4g18g1qcm66do1_500_large

Mean Girls 2

10. dubna 2011 v 14:12 | Maxië
Snad nepatříte mezi ty lidi, kteří nad "trapnými americkými teenage komediemi" ohrnují nos.
Nepovažuji se za filmového znalce, prostě mám ráda, když mě film baví.
A Protivný sprostý holky2 mě bavily.


Shakespear ve 120 minutach a k tomu ZDARMA dvě hodiny nenudy v Divadle

15. března 2011 v 19:45 | Maxië
Rubrika: Filmová odpoledne, ačkoliv to vůbec film není.
Představení Souborné dílo Williama Shakespeara v podání herců z Divadla v Dlouhé.
Délka: 120 min

Hrozně moc bych chtěla napsat, jak a co se mi na tom fakt líbilo. Jenže toho bylo tolik, že si to přesně nepamatuju. Snad jen ten celkový dojem, že to nebudou dvě hodiny "nudy" o Shakespearově životě a dílu, že to bude něco jako parodie na celý dnešní svět a moderní život.

HP 7a

21. listopadu 2010 v 21:40 | Maxië
Dneska jsme vyrazili do kina na tak dlouho očekávaný film, sedmý díl, poslední část. Bylo jasný, že rozdělení tomu filmu neprospělo. Prostě si jen chtěli vydělat. 
Já, jakožto velký fanoušek HP světa bych v tom kině vydržela sedět klidně i dalších 2 a pul hodiny (bez přestávky), ale chápu, že ostatní ho až tak moc nežerou.

Občanský průkaz

24. října 2010 v 20:44 | Maxië
Na ten film jsem jela dneska odpoledne s mamkou a s Petrem do Letňan. Těšila jsem se, protože jsem už v kině (když jsme byli na Shrekovi =D) viděla ten úžasnej trailer :) 

Čekala jsem pohodovou komedii, ale to jsem se spletla. Nevím, jestli to bylo hůř a nebo to vlastně bylo líp. Každopádně ten film byl spletený ze scének, kdy se celé kino upřímně smálo a smát se nepřestávalo a na druhou stranu se režiserovi podařilo natočit scény, u kterých mi mrazilo v zádech a šokovaně jsem hleděla na to plátno a věřila každou větu a každý pohyb.

Podle mě jeden z těch lepších českejch filmů. Ne ta trapná klasika, co furt zahlcovala naše kina. Tohle je jiný. Tohle je opravdový. Až moc věrnej popis tý doby, 70. léta. Ti, kdo to zažili vzpomínali na mládí a mladší generace si jen představovala ty rozdíly. Ne jen mezi dnešní a minulou dobou, ale i rozdíly právě v těch 70. letech. Někdo si řekne, že to bylo peklo, ano asi bylo, ale taky tam žili mladý lidi, co se uměli bavit, pili levný víno, bavili se s kamarádama, snili o svojí kapele, měli problémy doma a žili prostě tak, jako my teď. Až na ten jeden "malý" rozdíl. Na ten režim.

Prostě tenhle film každopádně doporučuju. Pomůže vám pochopit tu situaci, která tady byla. Taková učebnice dějepisu moderní doby. Auta, kostýmy, účesy, nábytek, máničky, gramofonový desky.. Ale bohužel taky práskači, stbáci, nespravedlnost, nesvoboda, podvody... 

Hodnoceni a ostatni komentare na ČSFD.CZ

The Guild

13. května 2010 v 9:18 | Maxië
The Guild
Novej seriál, na kterej sem začla koukat :-)

Většine normálních lidí se líbit nebude a ti, kteří nejsou hráči ho ani nepochopí. Ale mě se líbí (ano, nejsem normální a jsem hráčka! :D)

Hlavní postavou je Codex (vlastně ani nevím jak se jmenuje IRL, Codex je její nick na WoWku). Každý díl začíná jejím zhodnocením situace nebo "shrnutím" minulého dílu. Je to skvělá herečka :-)
Scenář se mi taky líbí, a překlad to snad ani tolik nekazí (sleduju to na http://www.videacesky.cz). A hlavně- ty charaktery! Jsou tak dokonale umělé až je to vtipný :-)

Nezvratný osud 4.

19. února 2010 v 22:37 | Maxië
Wheee, po dlouhý době zase jedno filmový odpoledne /a nebo spíš večer :D/.
Vlastně se mi ani moc nechce psát o filmešku. Páč byl fakt kruťáckej :D:D:D Hlavně ta krev všude.

Achjo, když vy muj styl psaní asi nepochopíte a budete si o mě myslet, že sem magor :D
Tak to radši budu psát UplNhě nOrmÁlnĚ :D

V 6 jsme měly srazíček u obchodaku (:D) a šly do Billy, že si jako koupímě něco. Něco. Ale nakonec sme nic nechtěli. Páč má Marta dobrou babičku :D. Pak jsme zašly do půjčovny a asi milion hodin vybíraly film. Nakonec jsme vybraly a šly k babi. Až tam si Marta uvědomila, jak je to divný říkat si o to vlastní babičce. "A co když mi babička nedá?" ... a ta paní v Bille: "Ježiši..." :D:D:D

To bylo všechno TAK strašně vtipný!! So much FUNNY!! :))

A u filmu.. :D:D Spíš jsme se jen smáy a ony dvě přesně věděly co se stane a co ta druhá má na mysli :D:D

A pak byla T M A :D

film STMÍVÁNÍ

4. března 2009 v 23:00 | Maxië
Od filmu jsem už nic nečekala, ale nebyla jsem příjěmně překvapena. Byl o hodně horší než kniha. Přišlo mi, že ve filmu bylo všechno tak jasné, jednoduché, rychlé. Ikdyž ta scéna, jak se Bella svíjela v bolestech.. tu jsem si tak drasticky nepředstavovala.

Děj byl zrychlený, což se dalo čekat, ale nechápala jsem proč nějaké scény nahradili úplně jinými, které v knížce vůbec nebyli..

A k mému hodncení přispěla asi i kino kvalita, teď byla dost hmatatelná a to já jsem špatný divák, ohledně toho (ne jako TY =), a ještě se na mě asi budeš kvůli tomu zlobit, že už jsem to viděla.. =( )

Edward se jim fakt povedl, myslím výběr herce, zato Bella byla divná. Nevím no =D
Další výtku bych měla u Jacoba, mělo mu být tak 14, nebo 15 a vypadal tak na 20 =D Ale jinak byl hezkej =)

Knížka je ale jednznačně lepší, i v tom, že hlavní hrdinové vypadají výdy podle vašich představ.

Milionář z chatrče

4. března 2009 v 10:25 | Maxië
Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire)
Režie: Danny Boyle

Dívala jsem se na něj včera, dokoukali sme ho o půlnoci.

Když jsem viděla ten začátek, přehodnocovala jsem, jestli se na to budu dívat. Úvodní scéna byla, jak sympatického mladého inda mučili. V dalších scénách jsme se dozvídali proč. Protože se ve hře Chcete být milionářem dostal až do předposledího kola a oni si o něm myslí, že je cheater, nikomu se to totiž ještě nepovedlo, žádným vzdělaným lidem (právníkům, doktroům..). Jen jemu, jemu, který vyrůstal v Bombajském slamu. Bez rodičů, bez vzdělání jen s bratrem, pozdějším mafianem a dívkou Latikou, do které se už jako malý zamiloval.

Postupně vypráví jeho mučitelům na policejní stanici celý svůj život, čímž obhajuje, jak to, že mohl znát odpovědi na všechny otázky. Nevěděl kdo je na 1000 bankovce v jejich zemi (je tam GHANDI), ale věděl, že prezident Franklin D. Roosevelt (teda myslim =D) je na 100 dolarové.

Ten příběh byl hodně zajímavý, a za šťastný konec jsme byla ráda. Kdyby nakonec těch 20 milionu nevyhral, tak by to nebylo nic vyjímčeného. A ještě se taky dal dohromady s Latikou, se kterou to už vypadalo černě, když se stala manželkou mafianského bosse, pro kterého pracoval mj. i Jamaluv bratr Salim.

Snad vám moje recenze stačila, a nebudete se zlobit, že jsem Vám prozradila, jak to skončí =D

Moji oblíbení herci se sešli :D

19. ledna 2009 v 20:01 | Maxië
Taková sqšlá fotka :D A ještě všichni pohromadě.. mmm..::)

Moje NEJ seriály

8. ledna 2009 v 21:28 | Maxië
FUTURAMA: Narazila jsem na ni až v poslední době, ale u mě na 100% převálcovala Simpsnovi... :)

Moje NEJ filmy

8. ledna 2009 v 21:11 | Maxië
KOMEDIE: Mean Girls____ to je tutovka :) Tenhle film je můj nejvíc oblíbenej.
 
 

Reklama