____Tak zase někdy příště:)

HP 7a

21. listopadu 2010 v 21:40 | Maxië |  *Filmová odpoledne
Dneska jsme vyrazili do kina na tak dlouho očekávaný film, sedmý díl, poslední část. Bylo jasný, že rozdělení tomu filmu neprospělo. Prostě si jen chtěli vydělat. 
Já, jakožto velký fanoušek HP světa bych v tom kině vydržela sedět klidně i dalších 2 a pul hodiny (bez přestávky), ale chápu, že ostatní ho až tak moc nežerou.

Ve škole jsem sbírala názory a dojmy z celého filmu, abych věděla na co se konkrétně těšit. Děj knihy jsem skoro zapomněla, četla jsem ji někdy v létě, o prázdninách-těsně jak vyšla v angličtině z amaterskýho překladu na netu. O tom jsem to žrala víc. Být do 1 vzhůru, protože v 1 zveřejní další kapitolu! 
Postupně se mi v tom filmu hodně věcí vybavovalo, jak to bylo v knize napsaný. Ikdyž třeba to, jak Hermiona vymazala paměť rodičům si vážně nepamatuju. Na druhou stranu to o Láskorádovi a o tý pasti v Godrikově dole, i tu pohádku. To si pamatuju. 
Hodně lidí mě i upozorňpvalo na "erotickou" scénu Hermiony s Harrym. Kdyby mi to někdo dopředu neřek, tak bych si toho skoro ani "nevšimla". Vlastně celej ten film byl takovej, že se v něm nic neděje. A když se něco děje, tak to vyřeší se jen tak někam přemístit a nebo se chytit domácího skřítka za ruku.
Není to divný? KDyby to takhle jednoduše fungovalo, tak by se přeci nikomu nic nestalo. Všichni by se jen přemisťovali. Prostě je vidět, že je to pohádka. Aneb deus ech machina. Autorka už prostě nevěděla, jak ty složitý situace vyřešit a tak je řešila tím nejjednoduším způsobem. Puf.
A nebo mě zarazil ten konec- Voldemort krade Brumbálovi tu extra super mocnou hůlku. Brumbál přece musel vědět, že si pro ni dojde. Proč ji nedal Harrymu? Měli by o mnoho problémů míň.. A ten film by pak vlastně byl ještě míň o ničem.
Tím nechci říct, že se mi nelíbíl. Filmy o Harry Potterovi se vám nemůžou nelíbit. Je to Harry Potter! 
Ale stejně.. 100% bych mu nedala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wM wM | 22. listopadu 2010 v 18:06 | Reagovat

To je problém tohohle filmu no, drtivá většna všeho se totiž vysvětlí až v 2 části.. :P

2 Weruška Weruška | Web | 23. listopadu 2010 v 16:19 | Reagovat

Sama jsem to ještě neviděla a zajímalo by mě, jak tento díl zpracovali ...
Nemám na tom ráda zase tu napínavost, takže to "puf" mě uklidní xD.

3 Dita Dita | 23. listopadu 2010 v 17:28 | Reagovat

O deus ech machina sme se bavili dneska o literaturu :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama