____Tak zase někdy příště:)

Alchymista- Paulo Coelho

10. listopadu 2010 v 18:36 | Maxië |  *Kniha knih
K týhle knize jsem se dostala docela náhodně a myslím, že jinak by mě vůbec nezaujala.. Válela jsem se ráno v posteli a nějak se mi nechtělo nic dělat a tak jsem sáhla po knížce co tam měla odloženou mamka a začla číst.

Příběh je psaný tak, že vůbec netušíte o čem to vlastně je. Hned na začátku jsem nahlédla do obsahu na přebalu knihy, ale ten mi taky neporadil. Když jsem dočetla poslendí stránku (sakra, epilog jsem zapomněla!:D) tak se mi to teprve všechno spojilo a vlastně to všechno bylo jisté už od začátku.
V Knize se objevuje několik málo hrdinů, ale ten hlavní pasáček vás provází po celou dobu. Nejdřív hrají důležitou roli jeho ovce, pak kupcova dcera, pak starý bláznivý král, prodejce skla, jeho společník na cestě pouští-alchymista,který se pokouší vyrobit Kámen Mudrců a pak starý mocný alchymista, na kterého narazí v oáze, kde se seznámí i se svojí láskou-dívkou z pouště.
A hlavním tématem knihy je "Osobní příběh". Je to váš sen z dětsví, to, čeho jste vždy chtěli dosáhnout. Pasáček ovcí se rozhodl prodat ovce, opustit rodné Španělsko a vydal se hledat poklad do Egypta k pyramidám, jen proto, že se mu o tom zdálo a lidé ho utvrzovali v tom, že to, plnit si své sny a cíle je smyslem života.

Kniha se mi četla dobře. Bylo tam určité napětí, kdy jste se chtěli dozvědět co nejvíce o těch několika málo postavách, ale hlavně o tom pokladu. 
Prozradím vám, že ho nakonec našel :-) 

Prodejci knih toto dílo uvádějí jako největší brazilský bestseller všech dob. Nevím, snad to ani neni tolik přehnané. Má to nápad, myšlenku a i dobré provedení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Do you like?

Jj...
Nn...

Komentáře

1 ratuska ratuska | Web | 12. listopadu 2010 v 8:48 | Reagovat

Na Alchymistu jsem v knihovně taky koukala a z onoho neznámého blogu mi byla doporučena knížka Veronika se rohodla zemřít :-). Tak snad by to mohlo být dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama