____Tak zase někdy příště:)

Květen 2010

Komunismus

31. května 2010 v 22:48 | Maxië
Pojďme se na komunismus podívat z druhé strany. Článků o tom, že je to největší svinstvo, že komunismus zabili miliony lidí, a že "komunisti sou mrdky" už jsem četla hodně.
Komunismus je vlastně ideální stav žití, peníze nemají hodnotu, všichni mají všeho dostatek, práce se najde pro každého, všichni si žijou spokojeně se svými rodinkami v malých bytečkách a usmívají se od rána do večera. Ano, tohle je ideologie. A nic pohádkového v tomhle moderním světě fungovat nebude, to je dnes již dokázano.
Člověk se vyvíjel a vyvíjela se i společnost kolem něj.  Komunismus mi přijde jako "krok zpátky". Konkrétně v České republice jako hodně velký skok zpátky.
Ano, vláda posílala nevinné lidi do vězení a na Sibiř, popravovala odpůrce režimu, ale o tohle v komunismu nejde, za tohle mohla právě vláda, která to dopustila.
Komunismus by vlastně nemusel být tak špatný...

Ne, nejsem mladá komunistka. Myšlení mám docela pravicové, připadá mi jako nesmysl neustále zvyšovat sociální dávky a plýtvat tak rozpočtem, který už teď není moc velký.
Ale zamyslete se, když o něčem napíšete. Nic není černobílé, tak jako neexistuje čisté dobro a zlo. To jen v pohádkách :-)

WíkEnDisHeQ

31. května 2010 v 8:13 | Maxië |  *My diary
Tak si dáme něco kratšího oa veselejšího, aby na úvodní stránce nestrašil ten můj sen :D

Přes víkend mami nebyla doma, teda vlastně odjela v sobotu. V sobotu jsme ještě byli na po-turnaji, kde už se nehrálo, ale jen pilo. Asi tam byla docela sranda a něco bylo i vážně vtipný.
-No takže, to nám tvoje maminka vyprávěla..eh, v roce... jakej seš ročník?
-94
-No tak to bylo v 92, ot ti byly 2 roky.
Ach ta matematika :-)

A nebo perly z maturit:

V jakých jednotkách se měří objem kufru?(litry, dm3)
-No nevim.
-Do čeho si čepuješ pivo? :)
-Do kelímku. ??
-Ne! Do pullitru.
-Joo takže v pullitrech!

PSYCHO sen

26. května 2010 v 21:49 | Maxië |  *My diary
Hmm. Vážně se mi nestává často, že by na mě nějaký sen měl takový dopad. Ale tenhle ano. DOkonce mě donutil, hned když jsem vstala, abych si došla pro tužku a papír a sepsala si ho.

Začínalo to u Labe. Byla tam naše třída. Kluci si kupovali motorky, co umí jezdit po vodě (?) /btw, za marky a honory.. ale to je vedlejší :D/. My s holkama jsme se šli vykoupat do Labe, jak tak plaveme kolem břehu najednou vidíme obrovskou Horáčkovu vodní přehradu* jak se bortí, konstrukce padá a voda se valí. Na nás. Držely jsme se zuby nehty kraje, pak i jakýchsi řetězů, ale proud byl moc silný, nakonec náš všechny smetl. Pak voda přešla a naštěstí nikoho nezranila. Pořádala se jakási porada v kanále co dál. Ale všichni tam navrhovali strašný kraviny, a nikdo mě neposlouchal, tak jsem se zvedla a odešla, jedna kamarádka šla se mnou (už nevim která :/). CHtěli jsme se dostat ven z tunelu, ale ten volně přecházel v jakousi nemocnici. Psycho nemocnici z hororu. Blikala tam světla, všude krev, řev a pláč. Nikde nebyl otevřený východ, došly jsme na konec chodby a zahnuly doleva do oddělení, co zkoumá mozek či co.  Prošly jsme ho, nikdo nikde nebyl, jen mrtvý oběšený chlap celý od krve úplně vzadu. Utekly jsme zas na rozcestí a uvědomily si (ve snu), že tohle neni normální a nemůže to být reálné. Zamkly jsme se na záchodě a snažily se probudit (resp. použít Heartstone.. ech:D), ale než naběhl (20vteřin) do dveří vtrhla anime sestřička a kamarádku si odvedla, lekla jsem se, ale pak si přišla i pro mě.
Uložila mě do postele a zkoušela moji psychiku tím, že mi do hlavy pouštěla strašně divný psycho sny. Veselý bílý postavičky. Bylo to hodně divný. V tom snu jsem věděla, že se musím probudit, a pak jsem se i probudila. Sestřička se na mě usmála, asi že jsem "uspěla" a můžu jít domů. DOkázala jsem se probudit. Rychle jsem vyběhla ven (ještě jsem ale narazila na toho oběšence), všude po zemi na chodbách byla krev, ale nikdo mi už nic neudělal, dveře byly otevřené. Vyběhla jsem ven a stála jsme na nádraží. Pršelo a mě to přišlo, jako kdybych unikla smrti. Stála jsme tam a smála se, pak jsem si lehla (?) a nechala déšť aby mě uplně rozmočil. Kamarádku jsem nechala v té děsivé nemocnici, je na ní, jak se z toho dostane.

*Žádná taková přehrada tu není :D

Achjo, vim, že je to strašně zmatený, asi vám to nepřijde hrozivý, ale mě to tak přišlo. :-)

taky tomu předcházela hodina zeměpisu s naší starou profesorkou, kde jsme psali IQ test a já neměla ani jednu otázku. Deprimující.
Pak tam byla brečíčí kamarádka, co se litovala, že ji nikdo nemá rád a já ji radila, ať lidem rozdává svoji svačinu, že to pomáha (??).
A pak jsem mávala jednomu klukovi  z okna a on stál za chvíli vedle mě. Divný :D
KONEC TEČka

Kytara

26. května 2010 v 19:27 | Maxië
Miluju hraní na kytaru :-)

Jen nevim co mam furt hrát. Ikdyž stejně si pamatuju jen písničky od CRanberries :-D Tak je to jedno.


This is not Hollywood!!
Close you eyes. Breathe the air out there.
It is a lovely thing that we have.
What is in your head.

:-)

Sobota aneb Anni&Neywra IRL

25. května 2010 v 13:01 | Maxië |  *My diary
Bylo to takový zvláštní, no co se dalo čekat, jaký to asi je vidět se s někym, s kym si jen píšem a voláme vidět poprvé :-) Ale bylo to hodně dobrý! A vůbec ne trapný jak sem se bála. A měly sme i o čem povídat. Vůbec se mi nechtělo jet domů.
Jestli taky vedete nějaké přátelství přes net, tak tohle moc doporučuju :-) Určitě to zopakujem.
annineywra
:D Ty cedulky sou nejlepší :-);)

Je příjemný poznávat nové lidi tímhle způsobem :-)

Jinak v sobotu jsem v Oboře našla Lenina. Můj dřevěný meč :D "Meč". :-)
To je asi tak nejdůležitější informace.
Vlastně, Češi vyhráli MS v hokeji, kdybyste to NÁÁÁÁHODOU nevěděli :-D

The Guild

13. května 2010 v 9:18 | Maxië |  *Filmová odpoledne
The Guild
Novej seriál, na kterej sem začla koukat :-)

Většine normálních lidí se líbit nebude a ti, kteří nejsou hráči ho ani nepochopí. Ale mě se líbí (ano, nejsem normální a jsem hráčka! :D)

Hlavní postavou je Codex (vlastně ani nevím jak se jmenuje IRL, Codex je její nick na WoWku). Každý díl začíná jejím zhodnocením situace nebo "shrnutím" minulého dílu. Je to skvělá herečka :-)
Scenář se mi taky líbí, a překlad to snad ani tolik nekazí (sleduju to na http://www.videacesky.cz). A hlavně- ty charaktery! Jsou tak dokonale umělé až je to vtipný :-)

Jsem divná.

9. května 2010 v 13:20 | Maxië
ano, už to tak bude, jsem prostě divná.
A nic se s tim nedá dělat.

Divná divná divná divná divná divná divná.

Proč?

Poslední zvonění

7. května 2010 v 15:36 | Maxië |  *My diary
Docela se nudim, mám chuť něco dělat a ne furt jen sedět doma :-D A tak píšu na blog.
Ikdyž vlastně ani nemám o čem.
Tak mě napadlo psát o dnešku. Jsem geni(t)ální!

S holkama jsme se dohodly, že půjdeme už brzo (!!), ani nevim proč vlastně :D. Kvůli poslednímu zvonění. V půl 8 jsme stály na kopci u školy, nikde nikdo, žádnej řev, žádný píšťalky.
U školy už to bylo lepší :-) Trochu vody, trochu, octa, trochu voňavky :-!, kašička, mňami :// :D.
A pak už jsme jen sledovaly všechny, co přicházely do školy.
Na první hodinu přišla Pája trošku pozdě, a měla hořčici ve vlasech :-D.
A naše třídní hned vyváděla, že tohle už je vážně moc a že to si teda rozhodně nemůžou dovolovat. Tak jsme si mysleli, jo v pohodě, hořčice už nebyla OK.

Jenže další hodinu (matika), nám měla přijít zazpívat oktáva, taky že přišla, ale měla s sebou pistolky a celá třída byla mokrá. A to se třídní (už ale ani zástupci) nelíbilo, oktáva musela odejít-bez písničky!
Načež se naše třída VZBOUŘILA! My si nenecháme ujít jejich závěrečnou píseň a padaly tam názory, že utečeme ze školy a budou nám zpívta venku, nakonec to uklidnila matikářka, která navrhla, ať za nimi zajdeme, že nám určitě zazpívají (bez vody). A taky přišli. A měli to pěkný :-)

Už vidím naši třídu v Oktávě. To bude.. :D Buď se vůbec nedohodnem a nebo se strašně pohádáme :D Joo.. už se fakt moc těšim :-)

Zítra je pouť, opět, v Brozanech. A budeme všichni BUNNYYYYYYYYYYY :-)

Čarodějnice

3. května 2010 v 21:46 | Maxië |  *Krásný citáty
"Paní profesorko, ale na moje vlasy asi žádnou paruku nenasadíte."
-"To nebude třeba, ty máš krásný vlasy... na čarodějnici."


:-D

Plnou PAROU-BACK!

3. května 2010 v 16:31 | Maxië |  *My diary
Aale, tak dneska byl PECKA den.
csssd girls

O velkou přestávku (a to jsme ještě stihli sníst "výbornej" segedín) nám Teruna řiká, že na námku je Paroubek. Tak jsme popadly bundy a běžely přes námko, dokopce až k oranžovýmu sněmu.
Samozřejmě, že sám velký Boss tam nebyl. Jen nějaký malí leadři. Ale i tak to byla sranda. Rozdávali baloonky, a knížečky, ve který psali:
Jaký dar Vám udělá největší radost?
-Největší radost mám vždy z dárku od dětí z dětských domovů, co mi samy vyrobí.
Achjo, jak je někdo může volit.
Ikdyž co já vim, třeba se jim líbí jejich volební program a jeho sexy mozek.

Konec politiky :-D

Vlastně ještě ne. Matiku jsme stihli v pohodě, ale Marta, chudák, se tak lekla, když do třídy nakoukla třídní, že ji balonek prasknul a nám ho profesorka zakázala mít vyndanej. "Propagace politických stran ve školách není povolena." Tak jsme přeškrtali ČSSD a bylo to :-D

Návštěvnost

3. května 2010 v 8:35 | Maxië |  **Celebrate**
Navstevnost za minuly tyden (26.4. 2010 - 2.5. 2010) je:
Pondeli: 32
Utery: 23
Streda: 20
Ctvrtek: 28
Patek: 18
Sobota: 33
Nedele: 48

Celkem: 202

Jen tak pro ilustraci.. :-)
200 lidí, to jde :-D
;)

Crrrrr

3. května 2010 v 7:27 | Maxië
nezvoní. To až za chvíli.
Tohle jsou The CRANBERRIES. :-)

A ty už mi tu "zvoní".

V poslední době jsem je "zase" začla poslouchat víc. Hlavně jsem k tomu vytáhla kytaru.. :-)
A včera mi DITA píše, že jsou Cranberries v Ostravě!
A já tu nejsem.
No nevadí.
Vadí.
Ale stejně bych asi nemohla.
Takže to nevadí.
Ale vadí mi to.
The Cranberries


Co nadělám. Tak si aspoň stáhnu jejich další písničky, a nebo možná koupim CD, pokud na nějaký narazim, naučim se nový akordy a začnu se rozezpívávat na ty jejich Eieieieiaaay. :-)
Ceasar-Jerk it out

2. května 2010 v 22:49 | Maxië |  Akordy+Hudba
TOHLE!!

Tohle je ona!!

Ta písnička co jsem už od ledna sháněla.!!

Uáá.

:D Mám z toho radost.
Byla na Primě v upitávce na jeden seriál a pak v reklamě na auto.

Ani jedno z toho už nedávaj. A teď ji mám :-)

Díky uplný náhodě. :-))

Aneb. SKYPE s lidma z wowka se vyplácí! :-D