____Tak zase někdy příště:)

Zajímavosti ohledně HP

26. ledna 2008 v 20:28 | Maxië |  *Jednorázovky
Hledala jsem si v 1. a 3. díle HP různý zajímavosti a nesrovnalosti ohledně Bradavic a Pobertů.

Pobertové nebyly přírodními zvěromágy. Až ve 3. ročníku našli způsob, jak usnadnit kamarádovi Remusovi jeho vlkodlačí proměnu. Svými vlastními silami se naučili proměňovat v určité zvíře. V knize taky rem říká, že Sirius s jamesem byli nejnadanější studenti ročníku, což se příčí většině povídkám, ve kterých Sirius s James vystupují jako největší hlupáci. A taky se skoro všude píše, že při první ceste do Bradavic vlakem už se všichni bavili o tom, že je to kupé pobertů a tak. Je to hovadina, ptž nikdo z nich se v tu dobu tak neznali. Svoje pžesdívky, pod kterými je známe i my si určili až někdy ve 3. ročníku, podel toho na které zvíře se převtělili.

V 2. díle (to si pamatuju!) vynadala Harrymu a Ronovi Minerva McGonagallová, za to, že narazili do prastaré Vrby Mlátičky. Ve 3. díle konkrétně scéna v Chroptící chýši se ukáže, že vrbu tam nechal zasadit Brumbál, aby znemožnil se kolukoliv dostat za Lupinem, který se tajnou chodbou pod ní dostal do chýše, kde jeho porměna v bezpečí proběhla.

Pak sjme si ještě vypsala vlastnosti kolejí:
Nebelvír- chrabré srdce, odvaha, klid, rytířkost
Mrzimor- mravní síla, čestnost, ochota
Havraspár- bystrá hlava, důvtip, chápavost, čest, sláva
Zmijozel- cílevědomost, ničeho se neštítí

A nakonec ještě jako Bonus jména čarodějů, které se ukrývaly v ckroví, které si Harry nakoupil první jízdu spěšným vlakem do Bradavic:
Agrippa, Ptolemai, Morgana, Hengist Zálesák, Alberik Grunnion, Kirké, Paracelsa, Merlin, Clidna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama