____Tak zase někdy příště:)

6) Konečné rozhodnutí

9. prosince 2007 v 18:01 | Maxië |  *Pobertové
No pod dlouhé době přidávám další kus povídky Láska za hradbami Bradavic, snad se líbí. I kdyby ne, okomentujte, prosím a napište co se vám nezdá o:-)

"Milí studenti a studentky" začal Brumbál ve Velké síni. " Před týdnem jsme zde společně řešili co sebou nese slavná soutěž, která má být již tento měsíc pořádána na této škole. Úklid máme bezpečně za sebou a tak bych vás chtěl informovat o dalších bodech hry."odmlčel se a spokojeně přejel pohledem po všech natěšených tvářích, "nejbližší akce, bude taneční ples. Doporučuji, aby jste si nehledali partnera, nebo partnerku předčasně, jelikož dnes po večeři by měli dorazit vybraní studenti ostatních škol"v síni zavládlo vteřinové ticho, ale pak se rozjelo štěbetání všech hlasů přes sebe."Ticho!"zahřměl Brumbál, "to není vše, očekávám, že si ti nejlepší tanečníci z vás připraví zajímavé předtančení, které by bylo vhodné ke zveřejnění na meziškolním plesu, a za které by se nemusela stydět ani nejlepší taneční škola v celé Velké Británii. Je tady někdo takový?" zeptal se s nadějí v hlase, netrvalo chvíli a do vzduchu vylétla štíhla ruka z havraspárského stolu. "Jak se jmenuješ děvčě?"
"Britta Hanglenová" odhalilo své zářivě bílé zuby v širokém úsměvu bloňdaté děvče.
" A koho si vybereš jako partnera?"
Britta se uculila a se stejným úsměvem řekla "Přece Siriuska" zachichotala se.
Sirius nakrčil nos, "Nikdo mu nebude veřejně říkat "Siriusku", ikdyž takový kočce by to mohl odpustit" přehodnotil situaci ve vlastní hlavě.
"Prosím? Zřejmě jsme vám nerozuměl? Koho jste si vybrala?" dělal nechápavého Albus
" Siriusek je přece Sirius Black, támhle sedí" ukázala směrem k nebelvírskému stolu a významně na něj mrkla.
Sirius se postavil, ale pak ho nějaká ruka strhla zpátky na lavici.
"Vždyť jsi slíbil, že budeš tancovat se mnou" hučela do něj Emily.
" Ale, tohle je jen předtančení" ujišťoval Sirius.
" A proč nechceš abych tančila předtančení s tebou já?" zamrkala Em.
Už se mu drala na jazyk věta: " Ty umíš tancovat", ale pak to přehodnotil a řekl : " Vždyť ses nepřihlásila, nevěděl jsem, že bys chtěla tancovat předtančení."
Emily se zarazila, vlastně ani nechtěla, nebyla ráda středem pozornosti, ale pak její strnutí vystřídal úsměv, který poodhalil její rovnátka. " Sama bych určitě tancovat nechtěla, ale kdyby si mě vedl"zauvažovala a jemně do něj strčila. Sirius vzdychl a obrátil oči v sloup, ale na Emily se otočil zase jako ten jí známý usměvavý a hodný Sirius.
" Dobře.." odmlčel se Sirius. "půjdu s tebou. Spokojená?" zeptal se přívětivě.
"Jo a moc" radovala se Emily, "No tak vstaň a řekni, že s ní jít nemůžeš" pobídla ho Em a Sirius se s její podporou zvedl.
" Pane Blacku? Připravíte si se slečnou hanglenovou předtančení?" zeptal se ho Brumbál
Sirius se kousl do rtu, úroč to jen dělá? Kvůli takový ošklivce? " Ne pane řediteli, já jsem si vybral pro tanec někoho jiného"
Celá síň zmlkla a doteď usměvavá Britta nevěřícně otevřela pusu.
"Mohl byste nám tu štastnou dívku tedy představit?" zeptal se naprosto vyrovnaně Brumbál.
Emily se neohrabaně zvedla a pokusila se o vřelý úsměv na všechny studenty, kteří ji pozorovali, tudíž na celou Velkou síň. Nastalo trapné ticho, jak všichni na Siriusovou partnerkou krčili nos, ale nakonec Emily promluvila: "Jmenuji se Emily Langová a jsem z Nebelvíru" dořekla zcela zbytečný údaj o tom z jaké je koleje, vzhledem k tomu, že seděla u nebelvírského stolu a udělala mírnou poklonu směrem k řediteli školy.
"Dobře." Doširoka se na ni usmál brumbál, "ať si tedy slečna Britta vybere jiného partnera a budeme mít dva hlavní páry" pronesl spokojeně a usadil se do svého velkého křesla.
Britta prstem nasupeně ukázala na jednoho z havraspárských chlapců a uraženě si sedla zpět do lavice. Sirius se na ni omlouvačně podíval, ale ona si jen odfrkla.
Po večeři se všichni rozprchli do svých kolejí. Sirius se prosmykl mezi davy nebelvírských a čekal až projde Britta, chtěl jí to vysvětlit.
"Britto, počkej" zavolal na ní mezi hlouček kamarádek
" Nech mě být Blacku, rdši si hleď té svojí Ošklivky" řekla posměšně a clý hlouček se začal smát umělým smíchem.
" Chci ti to vysvětlit a taky se ujistit, zda platí ta schůzka po plesu." Zkusil Sirius
" Ne Blacku, nic neplatí. Nestojíš za nic. A už mě neotravuj!" uzemnila ho havraspárská blondýna a vydala se opačným směrem než stál Sirius.
" Je stejná jako všechny ostatní, ale těch ostatních je tady přece jenom ještě dost" pomyslel si Sirius a začal očima hledat nějakou jinou pohlednou dívku, kterou by si do školního plesu mohl zpracovat.
________________________________________
"Lily co si bereš na sebe?" zeptala se Emily, když otevřela svou poloprázdnou skříň.
" No přece ty zelený šaty, který jsem dostala k Vánocům, nepamatuješ se? A navíc s Jamesem sme se domluvili, že si on vezme zelenýho motýlka. Bude nám to slušet. Co jste si domluvili vy?"
" Vlastně na ničem" přiznala posmutněle. "Siriuse zajímalo jen jestli s ním doopravdy půjdu, nic víc se mnou neřešil" dodala
"Ale tak to určitě nevadí, jaký máš teda ty šaty?"
Emi se ponořila do útrob skříně a přehazovala kousky oblečení, ale pořád nemohla najít to, co hledá." Měla jsem přece ty temně rudý, se širokou sukní, víš jaký myslim?"zeptala se, když vykoukla s blůzou na ramínku v jedné ruce a s pláštěm v druhé.
"Emily? Ty šaty, co si pamatuju si měla před rokem a celý ti je Petr pozvracel, bylo to dost nechutný, a navíc si z nich už vyrostla ne?" dodala a pohledem změřila výšku své kamarádky.
"A sakra, máš pravdu. To bych je tady asi hledala zbytečně. Hned po tom plesu jsem je vyhodila, hnusily se mi. Ale co teď?" strachovala se Emily.
"Teď by se ti hodil kouzelný proutek, Popelko. Prince už máš, ale šaty ti chybí."
"Ale tak daj se přece nějaký vyčarovat, ne?" uvažovala Em
" Nejsem si jistá" zkrabatěla čelo Lil.
" Tohle se může stát jen mě. Zrovna si rezervuju první tanec n atak významné události a přitom nemám co na sebe." Zaskučela Emi a svalila se na postel
" Ale, svět s epřece nezboří" utěšovala ji Lily. "Já ti teda když tak půjčím své" dodala nepříliš rozhodně.
" Ne, to bude v pohodě, vždyť nám zbývá ještě jeden výlet do Prasinek"
" Ale já nikdy neslyšela o nějakém obchodu s oblečením" namítla Lil
" Já taky ne, ale třeba tam nějaký postavili"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 K♥čule K♥čule | Web | 9. prosince 2007 v 18:38 | Reagovat

Hezu desing!!

2 ŠVEST-KA ŠVEST-KA | Web | 9. prosince 2007 v 19:16 | Reagovat

ty jo to je fakt super,sama bych to nikdy nevimyslela

3 ŠVEST-KA ŠVEST-KA | Web | 9. prosince 2007 v 19:26 | Reagovat

já si to musim pořád číst :D

4 ŠVEST-KA ŠVEST-KA | Web | 9. prosince 2007 v 19:37 | Reagovat

máš to fakt superní [sama bych to fakt takhle dobře nemněla]

5 →◙nobody →◙nobody | Web | 9. prosince 2007 v 19:49 | Reagovat

alespon vidim tvuj nazor!!!!!!

bloQ nepozastavuju kvuli soutezim ale kvuli necenmu jinymu ty by si mela tagy pozastavit pac ukazovat tvuj blog na verejnost jke ostuda!!fag je mi z tohodle blogu na bliti!"!

6 MaR :) MaR :) | 10. prosince 2007 v 11:32 | Reagovat

joo ty šatky =D sem zvědavá kde je teda nekonec sežene xD

7 Tinka Tinka | Web | 21. prosince 2007 v 20:48 | Reagovat

Úžasný!

8 Magda Magda | Web | 9. srpna 2008 v 12:04 | Reagovat

Hezký... moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama