____Tak zase někdy příště:)

5. Sirius outsider?

27. listopadu 2007 v 21:14 | Maxië |  *Pobertové
Nějaký podezřele krátký a to se s tim nimrám už dost dlouho.. Podle mě s emi nějaká část musel smazat a já nevim jaká :( No ale tak sem aspoň vkládám tu, která ztracena nebyla...
Snažila se na událost ve věži nemyslet. Removi i Siriusovi se vyhýbala. Vyhýbala se všem, ani Lily nevěděla co to s ní je. Možná, že kdyby netrávila valnou část svýho času s Jamesem, ale s Emily, hned by věděla o co jde. Emily už se na ni neobracela se svými dojmy z předešlého dne, neobracela s ena ni ani s žádostmi o pomoc s domácími úkoly. Neobracela se na ni s ničím. Lily si toho zřejmě ani nevšimla, jak by taky mohla, když ji ve výhledu bránil všudypřítomný Potter. James ji minulé ročníky nijak zvlášť nevadil, ale poté, co začal chodit s Lily začala na něj žárlit. Jenže teď už si zvykla. Zvykla si chodit po chodbách sama doprovázena jen těžkou brašnou přes rameno a když už se občas někdo nabídl, že ji s ní pomůže, odsekla, že tohle snad ještě zvládne.
O přestávkách promýšlela jak to vyřeší s tím plesem, nemohal se zbavit nápadu, že by na něj jednoduše nešla. Byl to vlastně docela dobrý nápad. Jen kdyby se na ten večer plný širokých sukní a upnutých motýlku tak netěšila: Povzdychla si a šla si připravit na další hodinu.
" Ahoj Emily" zatarasil ji cestu do lavice Sirius s úsměvěm na rtech. "Tak jsem si říkal, jestli by si na ten ples teda šla se mnou" nadhodil vesele a vykouzlil sladký úsměv, přesně ten, na který se nalepila jakákoliv holka.
" Víš, já…"
" Jo, vim, myslíš tu událost s Remem? Bylo to od něj dost trapný, že si něco domluví s tebou a přitom chodí s jinou holkou. Upřímně tě chápu. Tohle bych já nikdy neudělal" zavrtěl hlavou a snažil se aby to znělo přesvědčivě.
" Ne, já…"
" Takže ty si s nim ani nechtěla jít? No tak proč bys teda nešla se mnou? Nějakej jinej problém"
"Siriusi.."
"Jej, že ty už si s někým domluvená, no tak nic..A já myslel, že by si se mnou šla ráda." dodal
zkroušeně Sirius.
" Ne, ještě jsem se s nikým nedohodla. Ale tak proč ne. Když tak moc chceš, abych si tam šel se mnou, tak teda jo."usmála se na ně Em. " Ale víš naprosto jistě, že Rem jde s tou svojí z havraspáru?" dodala zvědavě.
" Přece bych ti nelhal. A navíc se v tý věži zrovna přišli domluvit co si vezmou na sebe" uklidnil ji Sirius.
Na zbytek týdne se už Em dívala přes růžové brýle. Byla ráda, že tam s někým jde a Sirius přece jen nebyl ta nejhorší možnost. Zajímalo by ji, koho si nabrknul takovej Snape. Při pomyšlení jak Snepae ve svém neměněném černém hábitu tancuje s nějakou o hlavu vyšší krasavicí ji v tu chvíli přišla neuvěřitelně vtipná. Nejspíš proto, že věděla, že tou jeho krasavicí určitě nebude ona.
" Tak mám právo volby tvojí partnerky" zazubil se Sirius na Rema.
" Počkej, nekecej, že si ji nakonec přemluvil" nevěřícně se ptal Rem
" Jo už je to tak, Náměsíčníku, ale neptej se mě jak" šibalsky se pousmál
" Hele, ale žádný omamný kouzla neplatěj! To by pak vůbec nemělo cenu a navíc je to zakázaný" rozčílil se Remus
"Ježiš klídek, tady nikdo nemluví o magii, ale pouze o přirozeném vnitřním kouzlu" opravil ho kamarád
" Ale teď zpět k tomu výběru" přešel na příznivější téma Sirius.
"Jestli mi chceš vybrat nějakou krysu, nebo sovu tak to se radši hodim marod." Rozhodl se Rem
" Nikdo tady nemluví o žádnejch breberkách. Podle mě se ti bude i líbit. Dám ti nápovědu: chodí do Havraspáru, je blonďatá…Už víš?"
" Vždyť já žádnou holku z tý koleje neznám"
" No tak ji alespoň poznáš" zazubil se Sirius a s tichým pobrukováním se odebral zpět na své místo a hladově se pustil do pečeného kuřete.
" Takže s kým jdeš teda na ten ples?" nadhodil bezcílně Sirius uprostřed rozhovoru před Velkou síní
"No ještě jsem se úplně nerozhodla" odpověděla vychrtlá blondýnka. " A ty bys se mnou šel?" dodala s jistou nadějí v hlase a viditelným zajiskřením v bledě modrých očích.
"No, já už jsem se s někým domluvil" řekl naoko sklíčeně a bylo vidět, že i tvář lemována dlouhými světlými vlasy posmutněla.
" Ale, mohli bychom si udělat vlastní, soukromý večírek, co říkáš, jen my dva?" smyslně si olízl rty Sirius a svůdně nadzdvihl obočí.
" Páni! A ty bys se mnou chtěl být?"zarděla se dívka.
" A proč ne, princezno. A s kým teda půjdeš na ten ples? Mám nápad, já ti seženu nějakýho prince, se kterým se zaručeně nezaběhneš, to nemůžu riskovat!" dodal s širokým úsměvem.
Britta se zachichotala a souhlasila. Poté odběhla. Sirius ji sledoval, tak dokonalá postava, proč s ní vlastně nešel sám, štíhlé nohy, útlé boky… A dál už se nedostal, jelikož ho z pozorování havraspárské studentky vytrhla o mnoho ošklivější holka.
" Siriusi? Nedomlouval si náhodou další partnerku na ples? Jednu už přece máš." Poučila ho s mírným úsměvem Emmily.
" To víš, že ne." Ujistil ji Sirius a pohladil ji po zacuchaných vlasech, ale ruku rychle vrátil zpět za záda. "To byla kamarádka z dětství" vysvětloval.
" Já už se bála, že na mě šiješ boudu"uchichtla se Emm a dloubla pod žebra.
Sirius zadržel bolestný skřek a jen přidušeně dodal něco jako omluvu, že už musí jít.
Došel do společenské místnosti a tam se svalil an křeslo, přemýšlel o událostech, které všem tak pěkně naplánoval. Ale stále si vyčítal tu pitomou sázku, vždyť tam bude za největšího outsidera. Kdo by taky šel dobrovolně na ples s Langovou? Snape? Ten asi taky ne…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 8. prosince 2007 v 15:57 | Reagovat

jéé, takže přece tady máš vlastní povídka. Konečně sme je našla :))) Suprový!!!

2 Magda Magda | Web | 9. srpna 2008 v 11:56 | Reagovat

Hezká... povedla se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama