____Tak zase někdy příště:)

1. Utěk

6. října 2007 v 22:58 | Maxië |  *Kendora
Tak přepsala jsem kapitolu z jedný už docela starý série ^^, tak snad se vám to aspoň trošku bde líbit.. Nemá to nic společnýho s HP, spíš je to fantasy na způsob Eragona atd.. :)
1. Útěk
" Utíkejte! Blíží se sem!" celá vesnice panikařila, všichni lidé opouštěli svá rodná obydlí ve vidině toho, že se jim podaří uniknout, ale jedna rodin avěděla, že před Lurgy utéct nelze. Vysloužilý rytíř věděl o nepřátelích království hodně a nikdo nemohl znát Lurgy lépe, než Luna, měsíční čarodějka, žena rytíře a matka tří měsíční Kendory.
Seděli tiše v malém domečku, Kednora se občas zakuckala, ale zvenčí bylo slyšet zděšený křik vesničanů a válečný skřehot Lurgů, který s enesl na míle daleko. Pokud chtěli, mohli vás překvapit z pár metrů, ale většinou dávali svou přítomnost jasně najevo, jako tentokrát.
Najednou se Kendora rozplakala, nebylo divu, slzy v očích měli všichniobyvatelé Doru, nebylo jim pomoci. "Je čas jít" pronesl do ticha Radon.Luna úplně klidně zavázala malý uzlíček šatů a pár posledních našetřených peněz, malý uzlíčekpoložila vedle plačícího dítěte, na tvář mu skáplo několik matčiných slz. Vypadaly jako hvězdičky, které by mohly pozitivně ovlivnit vívin příštích událostí, ale zdání klame.
Radon popadl svůj meč, pomodlil se, políbil Lunu a nakonec se zadíval do těch jasně modrých dětských oček. Kendora byla tak malá, tak roztomilá, tak bezbraná. Přivřel víčka, aby z nich nevytekla vlna slz. Naposledy se sehnul nad dcerkou, aby ji mohl políbit na červená líčka a vsrčil ji do uzlíčku řetízek s kulatým přívěskem a zvláštním ornamentem. Poté odešel.
Většina mužů stála na slabých dřevěných hradbách vesničky a viděli tmavý oblak, blížící se neuvěřitelnou rychlostí směrem k nim
všechny ženy a děti seděly na vozech a postupně vyjížděly z vesnice pryč. Někam, kde nemají žádné příbuzné, kde nemají žádné zázemí, ale s nadějí, že jim ůstane jejich život.Ženy plakaly nad osudem svých mužů i osudem sebe samých a svých dětí. Mělý s sebou akorát poslední zásoby, kterých po zimě zůstalo pra málo, aby jim vystačily aspoň na dva týdny.
I Luna se vydala k beztak jž zaplněnému vozu. Nasedla, na zádech uzlíček pro dceru a náručí vystrašenou Kendoru. Nemohla uniknout, to věděla jistě, ale ať se zachrání alespoň ta maličká. Vůz se rozjel, Luna se ohlédla a uviděla mraky černých šípů, jak zasahujímnoho mužů a ti padají mrtví, někdy jen zraněni, dolů z hradeb. Nechtěla a ani nemohla tam nechat Radona, je přece čarodějka a ještě něco zmůže!
Nevydržela to, její touha po odplatě Lurgům a pomoci mužům z Doru byla větší než opustit Kendoru, Nebo si to alespoň myslela. Teď pro ni bylo daleko snažší opustit Kendoru, dokud si na ni nenavykla, než později. Bylo rozhodnuto. Věděla, že je to zaručeně sebevražda, ale taky moc dobře věděla, že ona, měsíční kněžka, se nemůže uchránit před krvežíznivými pohledy Lurgů.
Luna si sundala zavazadlo ze zad a na posledy se zadívala do Kendořiných očí. Byly hluboké, nevyzpytatelné, ale upřímné a laskavé, Kendora se usmála, když viděla, že na ni matka pohlíží.
Poté poprosila Mirandu, jednu z bezdětných žen, aby se o Kendoru postarala během jízdy. Miranda nesouhlasila, ale souhlas Lun ani nečekala. Dala kendoře poslední polibek na tvář, pohladila ji po vlasech a rozplakala se, chytla ji do náručí a už ji nikdy nechtěla pustit, teprve teď is uvědomila šílenost svého rpzhodnutí. Vůz se čím dál tím víc vzdaloval od hořící vesnice. A Luna měla poslední možnost se vrítit. Na hradbách zařvala další desítka mužů. Nebylo co řešit. Opatrně odložila dcerku do Mirandina klína. Zadívala se na ní upřeným pohledem, seskočila z vozu a její pohled přerušil až mocný řev Lurgů. Rychle si uvědomila, že tohle není pohádka a vrátila se do reality. Zorientovala se a běžela zpět k vesnici. Vstříc neštěstí, které ji tam zaručeně čekalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Natka Natka | Web | 6. října 2007 v 23:20 | Reagovat

spřátelíš??

2 Cutiee Cutiee | Web | 7. října 2007 v 8:58 | Reagovat

Mám stejnou otázku spřátelíš????Odepiš na blog=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama